محلات

بر اساس مطالعات میدانی انجام گرفته در سطح روستا، روابط خویشاوندی و همسایگی در روستا از سطح بالایی برخوردار است و تقریبا ساختار تمامی محله ها براساس روابط خویشاوندی شکل گرفته است. اتحاد و انسجام اهالی در سطح بالایی است و سابقه نزاع اهالی با یکدیگر و با ساکنین سایر روستاها در سال های گذشته وجود نداشته است. و ساختار روستا یک دست و منسجم می باشد.

براساس بررسی های انجام شده و برداشت های میدانی روستای شرودان با توجه به وسعت زیاد به چهار محله تقسیم می شود:

  1. محله ی قدیمی: این محله در انتهای روستای شرودان واقع شده است و در واقع هسته اصلی و مرحله نخست روستا در این محله قرار گرفته است. وسعت محله در حدود ۱۳۱۲۰۱ متر مربع می باشد.
  2. محله رستی: این محله در شمال محور اصلی و در میانه روستا واقع شده است و وسعتی در حدود ۱۰۱۶۴۴ متر مربع را به خود اختصاص داده است. این محله در مراحل توسعه میانی روستا قرار دارد که کیفیت ساخت و سازها در این محله تاییدی بر این موضوع است.
  3. محله چهار کشه: در جنوب محله رستی واقع شده است و به عنوان کوچکترین محله روستا تلقی می گردد با وسعتی برابر با ۳۰۸۷۱ متر مربع
  4. محله ستوی: آخرین مرحله توسعه روستا و شرقی ترین منطقه روستا، محله ستوی می باشد. با وسعتی برابر با ۱۴۲۰۳۸ متر مربع که وضعیت ساخت و ساز در این محله بسیار مرغوب و از مصالح جدید می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

11 − 10 =

فهرست